Dzieci w Zakopanem - poznajcie najciekawsze atrakcje

Dzieci w Zakopanem - poznajcie najciekawsze atrakcje

Wiadomo, że Zakopane to najlepszy punkt wypadowy w Tatry, najwyższe pasmo górskie w Karpatach Zachodnich, na granicy Polski i Słowacji. Góry piękne, niepowtarzalne i warte zobaczenia. Tatry są wspaniałe o każdej porze roku, o każdej porze roku inne i zachwycające. Dzieci w Zakopanem i Tatrach także nie będą się nudzić. To, co zobaczymy wędrując po górskich szlakach, zdobywając szczyty, czy obserwując panoramy z wież widokowych, na zawsze pozostanie w pamięci.

Kto raz pojechał w Tatry, będzie chciał tu wracać. Każdy z turystów odkrywa góry inaczej. Są wprawieni w górskich ekstremalnych wyprawach, na nich czekają najwyższe szczyty, są zimowy zdobywcy gór, są także mniej wprawieni, rodziny z dziećmi, seniorzy oraz lubiący niewymagające zbytniego wysiłku spacery. Nie brakuje tu ciekawych miejsc dla rodzin z dziećmi, zarówno dla młodszych dzieci jak i starszych. Tatrzańskie atrakcje zachwycą dzieci i rodziców. Wszyscy odnajdą na Podhalu piękne widoki i niezapomniane wrażenia.


1. Myszogród - najlepsze atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Na Krupówkach znajduje się wiele atrakcji dla dzieci. Warto wybrać się z nimi w to niezwy kłe miejsce. Kolejną atrakcją turystyczną Krupówek, lubianą głównie przez dzieci, jest Myszogród. Ten niecodzienny Mniaturowy Mysi Park Rozrywki to dom tysiąca myszek z całego świata.

W Myszogrodzie myszy mieszkają w różnych sceneriach na 200 metrach kwadratowych. Zwiedzający mogą zobaczyć pełne atrakcji mysie życie. Myszki jeżdżą pociągiem, latają spodkiem UFO, bawią się na stoku narciarskim, albo po prostu odpoczywają w mysich domkach. Zatem witajcie w krainie myszy! Jesteście zdziwieni? Słusznie. To nietuzinkowe i bardzo oryginalne miejsce.

Mysi świat jest teraz na wyciągnięcie ręki. I to gdzie?! W Zakopanem. Takiej atrakcji turystycznej w stolicy polskich Tatr pewnie się nie spodziewaliście. A jednak. Do zobaczenia w Myszogrodzie, gdzie poznacie codzienność tych małych stworzeń! Powiedzieć, ze dzieci będą zadowolone, to niewiele powiedzieć. Świetna atrakcja także dla maluchów do 4. roku życia, tych starszych i tych całkiem dużych.

Myszy zamieszkujące zakopiański Myszogród mają moc przygód. Wspaniale jest obserwować ich poczynania razem i osobno. Nie uwierzycie, ale w Zakopanem mieszka ponad 1000 tych małych stworzeń i pochodzą z całego świata. Żyją w baśniowych i niespotykanych sceneriach. Czego one nie robią? Będziecie oszołomieni bogactwem możliwości. Myszki mają cudne domki, bawią się na drzewach, odwiedzają kawiarnie i restauracje. Zaskakuje różnorodność mysich okazów, pochodzą z różnych części świata.

Gdzie?

Zakopane, ul. Krupówki 81B

Więcej: https://zakoatrakcje.pl/

2. Tatrzańskie Mini ZOO
tatrzanskie mini zoo zakopane

Kolejną atrakcją dla dzieci w Zakopanem jest Tatrzańskie Mini ZOO. To świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi będą zachwyceni. Kogo poznamy odwiedzając to miejsce? Kozy małe i większe, owce, jelenie, muflony oraz alpaki tak lubiane przez najmłodszych. To jednak nie koniec, zwierząt jest tu znacznie więcej. Podczas pobytu w Zakopanem ogromną przyjemność sprawi dzieciom także wizyta w zagrodzie królików.

Te urocze, puszyste zwierzątka zachwycą wszystkich bez względu na wiek. W Mini ZOO mieszkają również świnki morskie oraz puchate kury. Na wizytę turystów czekają także mundżaki, kangury w tym jeden biały i osiołki. Ogród zamieszkują także kozice górskie i dziś już mało popularne nutrie. Dumnie puszą swoje ogony pawie, wyglądają pięknie i dostojnie. Zobaczymy tu również koty, zebry i wiele innych zwierząt.

tatrzanskie mini zoo zakopane

Oprócz wspaniałego i wesołego spędzania wolnego czasu w Zakopanem, dzieci poznają wiele zwierząt. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami to z całą pewnością ogromna zaleta tego miejsca. Co innego oglądanie przez szybę czy kraty, a co innego możliwość pogłaskania i przebywania razem. Zwierzęta można także karmić. Mięciutkie króliki i świnki morskie z pewnością ucieszą się z przyniesionych marchewek i kawałków kapusty.

Kury zadowolą się ziarnami, a kozy i alpaki uwielbiają siano podawane wprost z ręki. Zwierzęta są łagodne i przyjaźnie nastawione do zwiedzających. Lubią przebywać w ich towarzystwie, a turyści bardzo sobie cenią kontakt z nimi. Zwłaszcza ci najmłodsi. Rodzice muszą się przygotować, że ich pociechy niekoniecznie będą zachwycone, gdy wizyta dobiegnie końca. Zarezerwujcie dużo czasu.

tarzańskie mini zoo - atrakcje zakopane

W Mini ZOO są jednak także miejsca, do których nie wolno wchodzić, o czym decydują przede wszystkim względy bezpieczeństwa. Jest to wybieg osła, nutrii oraz kozic górskich. Poza tym spotkanie z turystami, zwłaszcza tymi małymi, to nie lada gratka dla samych zwierzaków. Teren Mini ZOO w Zakopanem jest tak zaaranżowany, że zwierzęta chodzą wolno. Turyści mogą przechadzać się z nimi, dotykać je i głaskać. Ile to radości!

Można swobodnie spacerować wśród zwierząt oraz jak wiadomo - karmić zwierzaki prowiantem dostępnym w kasie. Zwierzęta są łagodne i przyjaźnie nastawione do odwiedzających.

Gdzie?

Ul. Piłsudskiego k/26

Przeczytaj także: Tatrzańskie Mini ZOO Zakopane - atrakcje dla dzieci

3. Papugarnia Egzotyczne Zakopane
papugarnia zakopane

Pogoda bywa zmienna, zwłaszcza w górach. Co robić z dziećmi w Zakopanem w deszczowe dni? Można odwiedzić Papugarnię Egzotyczne Zakopane. Jest to największa papugarnia nie tylko w Zakopanem, ale całej Małopolsce. Oferuje świetne miejsce na relaks i kontakt z tymi pięknymi ptakami! Mieści się na Drodze do Olczy 11. Żyje tutaj ponad 100 wspaniałych okazów: lorysy górskie, kakadu, ary i inne.

Papugi są bardzo różne, ale najczęstszą cechą wszystkich gatunków papug są ich przepiękne jaskrawo zabarwione pióra, choć są pewne wyjątki. Papugi mogą różnić się wielkością, ale większość gatunków ma kolor zielony. Wyróżniają się niesamowitymi zdolnościami naśladowania głosu człowieka. Niektóre gatunki papug są wielobarwne, z jasnoniebieskim, żółtym, zielonym lub białym upierzeniem. Można je karmić i głaskać. Zatem, jeśli jesteśmy w Zakopanem, nie możemy przegapić tego miejsca.

Gdzie?

Droga do Olczy 11, Zakopane

Więcej: https://zakoatrakcje.pl/

4. Podwodny Świat Zakopane
podwodny swiat

To atrakcja turystyczna Zakopanego dla całych rodzin. Podwodny Świat Zakopane to obiekt po gruntowej modernizacji, przeprowadzonej w 2020 roku. Rok później wprowadzono audioprzewodnik dający fajną porcję edukacji i ciekawostek, super miejsce rodzinne, na pogodę i niepogodę. Turyści mogą obserwować zachowanie ryb w ich naturalnym środowisku, z brzegu lub z łodzi, bez przeszkód, bez okularów i rurki do nurkowania, a jednocześnie pośrodku połyskującej ławicy ryb.

Zanurz się w ekscytujących słodkich wodach i odwiedź Podwodny Świat. Dzieci odwiedzające Zakopane i okolice będą pamiętały tę wizytę.

Gdzie?

Ubocz 3b, 34-500 Zakopane

Więcej: https://zakoatrakcje.pl/

5. Iluzja Park
Ilusion Park

W dolnej części Krupówek znajduje się kolejna atrakcja Zakopanego dedykowana rodzinom z dziećmi. To Iluzja Park. Tajemnicze przejścia, ukryte pomieszczeń rozłożonych na dwóch piętrach, kryjące wiele niespodzianek. W tym miejscu najlepiej przekonacie się na czym polega… iluzja.

W tym niesamowitym miejscu to, o czym myśleliśmy, że jest nam znane, przestaje być oczywiste. Na odwiedzających czekają także prawdziwe pioruny, wiatr halny wiejący 156 kilometrów na godzinę, krople deszczu lecące do góry, lewitacja, znikanie i mnóstwo zagadek. Magia i nauka z iluzją się przeplata, zadziwia i zachwyca.

Gdzie?

Zakopane, ul. Krupówki 12

Więcej: https://zakoatrakcje.pl/

6. do góry nogami Zakopane - rozrywka dla wszystkich
dom do gory nogami

Jakie są jeszcze ciekawe miejsca w Zakopanem i okolicy? Z pewnością jest to Dom do góry nogami. Znajduje się przy alei 3 Maja, bardzo blisko Krupówek. To świetna rozrywka dla wszystkich, którzy lubią zabawy z przymrużeniem oka, ciekawe i zabawne miejsce. Tutaj można zwątpić w swoje zmysły oraz grawitację, trzymającą nas twardo na ziemi. W tym domu wszystko staje na głowie! Chodzi się po suficie, całe jego wyposażenie stoi, a raczej wisi, przyczepione do podłogi. Atrakcja dla dzieci, rodziców i całych rodzin.

Gdzie?

Zakopane, ul. Stanisława Staszica 14

7. Tatrzański Park Edukacyjny
tatrzański park edukacyjny zakopane

W Tatrzańskim Parku Edukacyjnym w Zakopanem warto zobaczyć wiele fascynujących atrakcji. Park został stworzony z miłości do przyrody Tatr i oferuje unikalną możliwość poznania tatrzańskiej fauny i flory. Na terenie parku można zobaczyć wiele okazów tatrzańskich zwierząt dzikich i hodowlanych, takich jak owce, kozy karpackie, jelenie, danielki oraz ptaki drapieżne, świstaki i lisy, w tym polarny, srebrny i płomienisty.

Atrakcją dla najmłodszych jest profesjonalny wybieg dla świstaków, który służy także jako centrum badawcze nad tym interesującym zwierzęciem. Park oferuje także codzienne prelekcje tematyczne, takie jak "oko w oko z lisem", "spotkanie ze świstakiem", "układanie ptaków drapieżnych", "sowa mądra głowa" czy "emocje zwierząt".

Ponadto, na terenie Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego znajduje się wiele tablic i gier edukacyjnych, plac zabaw oraz kącik edukacyjno-zabawowy dla mniejszych dzieci. To doskonałe miejsce, aby w ciekawy i interaktywny sposób poznać tajniki tatrzańskiej przyrody, dlatego stanowi świetną atrakcję dla rodzin z dziećmi oraz dla wszystkich osób interesujących się przyrodą i zwierzętami.

Gdzie?

Józefa Piłsudskiego 38, 34-500 Zakopane

8. Muzeum Oscypka
muzeum oscypka

Proces produkcji oscypka można obserwować na żywo, co jest niezwykłą atrakcją dla turystów odwiedzających Podhale. Prawdziwy baca robi oscypka na oczach widzów, opowiadając o zwyczajach i tradycjach pasterskich. W ten sposób każdy może poznać prawdę o oscypku i innych podhalańskich serach, nie tylko poprzez smak, ale także przez praktyczne doświadczenie.

W ramach prezentacji odbiorcy mają także możliwość czynnego udziału w procesie. Na zakończenie każdy uczestnik własnoręcznie robi serek, który zabiera ze sobą. To unikalne doświadczenie pozwala nie tylko na lepsze zrozumienie tradycji produkcji oscypka, ale także daje okazję do posmakowania własnoręcznie wykonanego sera.

9. Zjazd ze skoczni - Wielka Krokiew
zjazd ze skoczni Zakopane Wielka Krokiew

Zjazd ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew stał się nową, emocjonującą atrakcją dla odwiedzających Zakopane. Co więcej, Wielka Krokiew stała się największą zjeżdżalnią świata! To drugie miejsce na świecie i pierwsze w Europie, gdzie możemy zjechać ze skoczni. Zjazd odbywa się na specjalnie przygotowanych pontonach, znanymi jako tubingi, które gwarantują bezpieczny i emocjonujący zjazd.

Gdzie?

ul. Bronisława Czecha, Zakopane
tel. 515 992 811

Więcej: https://zakoatrakcje.pl/

10. Muzeum Tatrzańskie - poznaj życie Tatr i Podhala
muzeum tatrzańskie zakopane

To jedna z ważniejszych atrakcji Krupówek i Zakopanego. Miejsce, które będąc w Zakopanem koniecznie trzeba odwiedzić, warto zrobić to również z dziećmi. W Muzeum Tatrzańskim przedstawione są dzieje górali i Podhala, dlatego wizyta w nim z pewnością przybliży życie codzienne i kulturę tego regionu Polski. W ekspozycji duży położony jest na historię Zakopanego, które ze zwykłej wioski przekształciło się najpopularniejszy w Polsce kurort wypoczynkowy.

Ciekawym elementem w Muzeum Tatrzańskim jest część etnograficzna, pokazująca, jak w XIX wieku mieszkali górale. Odtworzono tu izbę białą, czarną oraz świetlicę. Na wyposażenie składają się oryginalne sprzęty, część pochodzi z kolekcji ofiarowanej muzeum przez Marię Dembowską. W zbiorach muzeum są nie tylko eksponaty związane z historią czy kulturą. Ma on bowiem także dział przyrodniczy, etnograficzny i dział sztuki. Kolekcja jest różnorodna i wspaniała.

Zbiory zoologiczne pochodzą z Tatr, Skalnego Podhala, Kotliny Orawsko-Nowotarskiej oraz Pienin. Do najcenniejszych należy dziewiętnastowieczna kolekcja ornitologiczna, zbiór motyli z Tatr i Podtatrza, zbiór ważek tatrzańskich oraz kolekcja kości niedźwiedzia jaskiniowego, głównie z Jaskini Magury w Tatrach. Zbiory geologiczne to prawie 2800 okazów skał, minerałów i skamieniałości z całego obszaru Tatr i Podtatrza. W gmachu głównym można je oglądać na stałej wystawie etnograficznej, przedstawiającej kulturę ludową Podhala od drugiej połowy XIX wieku do współczesności. Na zbiory Działu Sztuki, liczące około 11000 obiektów, składa się kilka interesujących kolekcji. Turyści zobaczą tu obrazy, grafiki i rysunki o tematyce tatrzańskiej.

malopolska ulotka 2023

Kasprowy Wierch i Gubałówka - atrakcje dla całej rodziny
Kasprowy Wierch Zakopane atrakcje

Jednym z obowiązkowych punktów wizyty w Zakopanem i w Tatrach jest zdobycie Kasprowego Wierchu, który znajduje się na granicy polsko-słowackiej. Mniej zaawansowani turyści, a więc także rodziny dziećmi, mogą skorzystać z kolei. Chcemy zaproponować stosunkowo łatwe szlaki dla całej rodziny. Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.), na który prowadzi nowoczesna kolej kabinowa wypełniona po brzegi latem i zimą, zachwyci dorosłych i dzieci. To świetna atrakcja dla turystów niewprawionych w dalekich górskich wędrówkach. W pobliżu warto też zdobyć widokową Świnicę.

Gubałówka Zakopane

Rodzinom z dziećmi proponujemy wycieczkę na Gubałówkę, niewysoki szczyt (1123 m n.p.m.), niezwykle popularny, z piękną panoramą okolicy, znajdujące się w sercu Zakopanego. Wejść na niego można czarnym szlakiem, albo wjechać kolejką linową, podziwiając widoki na Podhale i Tatry. Na Gubałówce znajdują się: restauracja, wypożyczalnia nart i inne atrakcje, także dla dzieci. Z Gubałówki można przejść Szlakiem Papieskim na Butorowy Wierch, trasa nie jest długa, ale widoki przepiękne.

baner noclegi zakopane

Morskie Oko - turystyczna gwiazda Tatr
morskie oko - góry w polsce

Wędrując z dziećmi niezbyt trudnymi szlakami turystycznymi, nie można pominąć wspaniałej atrakcji tatrzańskiej jakim jest wycieczka na Morskie Oko. To miejsce, które przyciąga rzesze turystów. I nic dziwnego, bo jest malownicze i warte zobaczenia. Leży na wysokości 1395 m n.p.m, jest największym i najpiękniejszym jeziorem w Tatrach, położonym wśród tatrzańskich szczytów. Wzdłuż niego przebiega szlak, biegnący w górę nad Czarny Staw, a następnie na najwyższy polski szczyt - Rysy (2499 m n.p.m.). Droga do tego pięknego górskiego jeziora prowadzi przez Tatrzański Park Narodowy, więc z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń estetycznych.

Tatrzański Park Narodowy
tatrzański park narodowy

Wędrując po Zakopanem i okolicy nie sposób nie zwrócić uwagi na unikalne walory przyrodnicze. W Tatrzańskim Parku Narodowym warto zwrócić uwagę na unikalną roślinność oraz zamieszkujące go gatunki zwierząt i ptaków. Warto przypomnieć, że Tatry są jedynym w Polsce obszarem o charakterze wysokogórskim. To jeden z największych parków narodowych w Polsce, o powierzchni ponad 21 tys. ha, 70 % powierzchni parku zajmują lasy i zarośla kosodrzewiny, reszta to murawy wysokogórskie, skały i wody.

Park jest wpisany na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Roślinność tatrzańska jest wysokogórska, każde piętro Tatr obfituje w charakterystyczne okazy. Piętro najniższe, czyli regiel dolny, porastają bory świerkowe z domieszką jodły, buka i jaworu. Regiel górny to bór świerkowy, czasem z limbą. Roślinność zmienia się wraz z wysokością. Piętro kosówki (powyżej 1550 m n.p.m.) charakteryzuje się kosodrzewiną. Piętro hal to murawy wysokogórskie z roślinnością alpejską. W piętrze turni, ze względu na niskie temperatury i surowy klimat, roślin jest niewiele. Nie zobaczycie takiej roślinności nigdzie więcej! Najbardziej znane tatrzańskie zwierzęta to kozica i świstak, żyjące wysoko w górach. Nie brakuje także lisów, jeleni, saren, rysi i niedźwiedzi brunatnych, które czasem podchodzą także blisko domostw. Wśród ptaków króluje orzeł przedni. Czy warto to zobaczyć? Oczywiście. Ciekawych miejsc w Tatrach nie brakuje.

Dolina Chochołowska
dolina chochołowska

Kolejne miejsce na tatrzańskim szlaku to Dolina Chochołowska, jedna z najpiękniejszych i najdłuższych dolin w Tatrach. Takich widoków się nie zapomina. Spacer Doliną to czysta przyjemność dla ciała i dla ducha. Dolina Chochołowska to dolina w Tatrach, stanowiąca zachodni kraniec Tatr Zachodnich. Leży na obszarze miejscowości Witów, niedaleko Doliny Kościeliskiej. Jej długość to około 10 km, z czego 4 km stanowi głęboki wąwóz z przewężeniami zwanymi bramami.

Dolina jest zbudowana także z wapieni i skał krystalicznych. Na Polanie Chochołowskiej znajduje się Schonisko PTTK, które jest główną bazą dla turystów odwiedzających tę część Tatr. Dolina Kościeliska także zachwyci turystów. Jest to jedna z najbardziej znanych i najpiękniejszych dolin w Tatrach Zachodnich, duża malownicza dolina o długości 8 km. Jednym z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych szczytów jest Gubałówka, skąd rozciąga się wspaniały widok na panoramę Tatr. Można się nim zachwycić. To propozycja dla dużych i małych, dla wszystkich.

Krupówki - pamiątki i ciekawe miejsca
Zakopane krupówki

Jesteśmy z dziećmi w Zakopanem. Gdzie się udać? Ulica Krupówki w centrum Zakopanego to słynny deptak, przy którym ulokowały się klimatyczne restauracje regionalne i pamiątki, tutaj też wychodzą uliczni artyści i tutaj tętni życie miasta o każdej porze roku. Miejsce kultowe w Zakopanem, ulubiona trasa spacerowa turystów, którzy chcą chłonąć atmosferę miasta. Co warto zobaczyć na Krupówkach, jakie atrakcje czekają na dzieci? Ulokowało się tu na przykład Muzeum Retro Maniak. Wizyta w nim przeniesie turystów do czasów dzieciństwa.

W Muzeum Retro Maniak można spotkać bohaterów swoich bajek, w tym Bolka i Lolka, Pszczółkę Maję albo Baltazara Gąbkę. Są tu również lalki w strojach ludowych i regionalnych wraz z ręcznie robionymi domkami. Znajdą tutaj także coś dla siebie maniacy komputerowi. W muzeum zobaczyć można kultowe Atari oraz Commodore, a także zagrać we Flippera. Dzieci będą zachwycone.

Wielka Krokiew
Słynna Wielka Krokiew to największa i najbardziej znana skocznia narciarska w Polsce. Warto ją zobaczyć. Zbudowana została według projektu Karola Stryjeńskiego, a jej uroczystego otwarcia dokonano w 1925 roku podczas konkursu skoków. Od 1989 roku nosi imię Stanisława Marusarza - polskiego skoczka narciarskiego, olimpijczyka. Zlokalizowana jest na północnym stoku góry Krokiew (1378 m n.p.m.), na wysokości 1050 m n.p.m.

W Polsce to kultowa skocznia narciarska, na której nieraz wygrywali polscy skoczkowie tacy jak Adam Małysz i Kamil Stoch. Miejsce nie tylko dla fanów sportu, każdy bowiem ma możliwość zjechania ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew. Wartym odnotowania jest fakt, że jest to drugie miejsce na świecie, a pierwsze w Europie gdzie możemy zjechać ze skoczni. Można poczuć się prawie jak skoczek narciarski, adrenalina i niesamowite emocje – tu turyści dostaną to w dużych ilościach. Zjazd odbywa się na pontonie.

Witkiewiczówka i ikona zakopiańskiego stylu
To ciekawe miejsce. Przy ul. Antałówka 6 zlokalizowana jest Willa Witkiewiczówka. Jest to piękny i całkiem spory budynek zaprojektowany w stylu zakopiańskim, w którym pracował niegdyś Witkacy. Willa została zbudowana w roku 1904 na Antałówce i od początku była związana z losami członków rodziny Witkiewiczów. Zaprojektował ją Jan Koszczyc Witkiewicz, bratanek Stanisława. W latach 30. XX wieku mieszkał tu i tworzył Stanisław Ignacy Witkiewicz - Witkacy.

W Zakopanem nie brakuje wspaniałych budowli reprezentujących niepowtarzalny zakopiański styl. Jedną z nich jest Willa Koliba, mieszcząca się przy najstarszej ulicy Zakopanego, czyli ulicy Kościeliskiej. To pierwszy dom w stylu zakopiańskim projektu Stanisława Witkiewicza. Witkiewicz postanowił stworzyć styl wyrosły z miejscowej sztuki budownictwa. Nawoływał do wykorzystywania motywów miejscowych we wznoszonych willach. Udało się. W pięknej Willi Koliba mieści się Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Ta budowla otworzyła historię stylu zakopiańskiego, po niej Witkiewicz zaprojektował jeszcze kilka drewnianych zakopiańskich domów. Dom Witkiewicza jest piękny, mimo iż był wielokrotnie przebudowywany, nadal robi na przyjezdnych ogromne wrażenie. Dzieciom z pewnością spodoba się taka typowo góralska chata, będąca jakby żywcem wyjęta z bajki. Zobaczcie zatem ten zakopiański styl i podziwiajcie wspaniałe domy i pensjonaty.

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem i okolicy
Tatry, Zakopane i całe Podhale to region bogaty w atrakcje turystyczne. Podróżując z dziećmi, warto wybrać się nieco dalej, zapewniając dzieciom niezapomniane wrażenia. Polecamy Pieniny i ich największe atrakcje turystyczne.

Spływy tratwami flisackimi


Spływy tratwami flisackimi to wyjątkowa okazja do przemierzenia Pienin przełomem Dunajca i odkrycia ich niepowtarzalnego piękna. Podczas wyprawy flisacy opowiedzą ciekawe historie i pokażą najpiękniejsze miejsca regionu. Trasa spływu wiedzie przez niezwykle malownicze zakątki Pienin, widoki są cudowne, a rzeka meandruje. Tradycja organizowania spływów sięga roku 1831 i jest nadal podtrzymywana. Spływy tratwami flisackimi to legenda.

Flisacy opowiadają o Pieninach, przytaczając historię o Janosiku, pokazują i opisują najciekawsze miejsca na trasie. Sezon trwa od kwietnia do października. Trasa rozpoczyna się w przystani Sromowce- Kąty lub w Sromowcach Niżnych a kończy w Szczawnicy Niżnej lub w Krościenku. Spływ trwa od 2 do 3 godzin. Bilety można nabyć w kasach na obu przystaniach. Istniej możliwość skorzystania z parkingów, toalet, restauracji, kiosków z pamiątkami.

Warto pamiętać, że sezon flisacki trwa od 1 kwietnia do 31 października.

Spływ tratwami flisackimi to niejedyna możliwość spłynięcia pięknym Dunajcem. Można także spłynąć pontonem lub kajakiem. Najpopularniejszą wersją jest spływ Dunajcem pontonem do Szczawnicy, można też dopłynąć do Krościenka. Strat spływu - w Sromowcach Niżnych lub Sromowcach Wyżnych. Spływ pontonowy Dunajcem obejmuje również bilet wstępu do Pienińskiego Parku Narodowego.

Góral Ponton - spływ Dunajcem


Spływy Przełomem Dunajca to zabawa dla osób w każdym wieku. Jesteśmy pewni, że będzie to niezapomniana przygoda. Będąc w Pieninach, nie można nie spłynąć Dunajcem, to po prostu nie wypada. Dzieci będą zachwycone, bo taka przygoda nie trafia się często. Można wybrać się także na spływ pontonami. Jeśli kochacie adrenalinę i dobrą przygodę - koniecznie w Pieninach wybierzcie się na spływ pontonowy przełomem Dunajca.

Pamiętajcie o tym, aby wybrać specjalistyczną firmę, która nie tylko posiada odpowiedni sprzęt ale również zadba o to, aby wyprawa była całkowicie bezpieczna. Jedną z firm, którą z czystym sumieniem możemy polecić jest Góral Ponton - od lat zajmującą się tego typu wyprawami na terenie Pienin.

Warto odwiedzić te miejsca
zakopane dla dzieci - atrakcje

Zatem wiemy już gdzie w Zakopanem i w okolicy spędzić czas z dziećmi. Tak wielu atrakcji próżno szukać w innych miejscach Polski. Łatwe szlaki górskie ze wspaniałym widokiem na Tatry, uroda górskich wędrówek, łąk i dolin - to tylko niektóre atrakcje turystyczne. Samo Zakopane oferuje mnóstwo ciekawych miejsc, które polecamy dzieciom. Place zabaw, interesujące muzea, miejsca pełne pasji, zabawy i radości - warto przyjechać na Podhale.

Odwiedzając muzea, dzieci dowiedzą się o historii regionu, szalejąc na torze saneczkowym czy odwiedzając miejsca magii i iluzji, poczują radość. W ofercie Zakopanego są też wodne szaleństwa w Aquaparku czy pełna niespodzianek wizyta w Domu do Góry Nogami.